Rozhovor s obráncem Markem Musilem.

publikováno 22.01.2017

Věřím, že jsem si už veškerou smůlu co se týče zranění vybral, říká nastávající otec Marek Musil

Ahoj Máro, jsi jediný hráč, který nebyl u založení klubu, a přesto se dostal do jeho výboru! Co tě k Hattricku přivedlo?

K Hattricku jsem se dostal díky klukům, kteří už ve výboru byli. Oslovili mě, jestli bych nechtěl za Hattrick hrát a tak jsem jeho součástí.

Ty pocházíš z Herálce, proč sis vybral právě Svratku a jak tě tady přijali?

Ano z Herálce jsem, ale většinu času trávím ve Svratce, také díky mé přítelkyni. A s přijetím problém nebyl, většinu lidí jsem už znal.

Když už mluvíš o přítelkyni tak bych zmínil, že už ve Svratce přestavuješ byt a máš ještě jedno překvápko, které chystáš na léto. Jak se to stalo? :-D

Rekonstrukce se blíží do zdárného konce. A tebou zmiňované překvápko je to, že s Kamčou čekáme miminko. Snad nemusím dodávat, jak se to stalo, to snad každý ví, jak se to dělá! :D

Určitě každý ví, že s dítětem přichází zodpovědnost ohledně zapíjení. Máš už pro kluky z týmu něco připravené?

Něco už v hlavě mám. Hlavně taky záleží, jakou mi kluci vymyslí pokutu. Ale určitě se to pořádně zapije.

Teď už ale k futsalu. V poslední době jsi byl často zraněný. S čím vším jsi měl problémy a jak to s tebou teď vypadá?

Těch problémů bylo víc než dost, hlavně se svaly, a když už jsem se uzdravil, tak jsem skoncil v listopadu v nemocnici na artroskopii. Věřím, že jsem si už veškerou smůlu, co se týče zranění, vybral, sám se i dobře cítím.

Nemyslíš, že by to mohlo být věkem? Přeci jen jsi nejstarší hráč z Hattricku a často býváš terčem vtípků ze strany spoluhráčů z výboru.

To, že to je věkem si myslí pouze ostatní hráči z Hattricku, ale já jejich vtípky na moji adresu beru, jsme super parta. Aspoň je se čemu zasmát: D

To určitě! I díky tomu jsi mezi ostatními velmi oblíbený. Jaká je tvá role a funkce ve výboru?

Moje funkce ve výboru spočívá hlavně ve zpracovávání statistik našich výsledků a také mám na starosti sponzory, což je taková méně zábavná věc.

Jak moc sleduješ osobní statistiky? Přeci jen jsi dal jako obránce nejvíc gólů a celkově jsi na 5. místě.

Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Jsem rád, že mi to tam padá.

Dokonce jsi jeden ze 4 hráčů (společně s Moučkou, Burešem a Makovským), který dokázal v jednom utkání vstřelit 4 branky! Pamatuješ si na ten zápas?

No teď jsi mě dostal, soupeře už si nepamatuji, ale vím, že 2 góly byly z dálky a jeden po samostatném úniku, ten čtvrtý už si nepamatuji.

Přeci jen tu musí být nějaký zápas, který ti utkvěl v paměti. Jaký to je?

Určitě ten proti herálecké Mongolii ve finále Mičégo Indoor Cupu 2015, kdy jsem vstřelil první gól a po konečné výhře 3:0 jsme slavili 1. místo.

Je to pro tebe dosud největší úspěch s Hattrickem?

Jelikož jsem nehrál v Radiměři, tak ano.

Už tady padlo, že jsi gólový obránce. Beka hraješ za Svratku i ve fotbale. Co tě baví víc futsal nebo fotbal?

Gólový jsem, ale jen ve futsale. Těžká otázka co mě baví více. Oboje má svoje pro a proti.

Přesto se neuspokojím s touhle diplomatickou odpovědí. Takže?

Čekal jsem tuhle otázku. Spíše futsal, kontaktní a rychlejší oproti fotbalu. Tím ale nechci říct, že fotbal flákám. Vždy se snažím hrát, tak jak se ode mě očekává.

Alespoň ses vyhnul pokutě :-D Jaké jsou tvé cíle v Hattricku?

Díky, cením si toho! :-D Rád bych si s Hattrickem zahrál vyšší soutěž než je 1. Hlinecká liga.

O tobě se ví, že jsi zapálený fanoušek Sparty a Arsenalu. Sice to není nic k chlubení, ale přesto se zeptám, kde se stala ve výchově chyba, když fandíš právě těmto klubům? Nařčení z vlastní antipatie samozřejmě odmítám :-D

Spartě fandím od mala, komu jinému u nás. To je srdeční záležitost. A Arsenalu fandím od smolného finále LM proti Barceloně.

..smutné. Přesto přeji, aby ti oba kluby dělaly i nadále radost. Je tu ještě něco, co bys chtěl čtenářům vzkázat?

Rád bych jim chtěl poděkovat za podporu a pozvat na některé z následující utkání.

Děkuji za rozhovor a za celý Hattrick ti přeji hodně štěstí, mnoho sportovních úspěchů a hlavně pevné zdraví pro tebe a celou rodinu!